Wyrusz z dzieckiem na budowę i poznajcie fantastycznych przyjaciół

Dzieci lubią budować różne rzeczy z tego, co akurat mają pod ręką. Mogą to być klocki, poduszki czy inne przedmioty nadające się do domowych konstrukcji. Dlatego zaciekawić je może również wspaniała książka pt. “Rok na placu budowy“. To z niej dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy i poznają wspaniałych bohaterów.

Co takiego interesującego jest na budowie?

Dwanaście stron i dwanaście oblicz jednego placu budowlanego. To w tym miejscu ma powstać nowy budynek – garaż ze stacją obsługi pojazdów i myjnią. Jego ukończenie przewidziane jest na święta, lecz już od stycznia praca rusza pełną parą. Na miejsce przybywa Jeep Budowniczy. Sam nie jest w stanie wszystkiego zrobić, także zaprosił swoich przyjaciół i jest ich naprawdę wielu. Zadanie jest poważne i nie może się obyć bez współpracy. Jeep wraz ze swoim zespołem ochoczo zaczynają uprzątać teren i przygotowywać go na postawienie budynku.

Każda strona to jeden miesiąc. W tym czasie wiele się zmienia. Wszystkie samochody, maszyny i narzędzia nie próżnują. Od ich odpowiedzialności i pracowitości wszystko zależy. Czy ukończą garaż w terminie i czy inwestor będzie zadowolony?

Warto przekonać się o tym czytając tę książkę z dzieckiem. Kolorowe ilustracje we wspaniały sposób przedstawiają poszczególne etapy prac. To dla pociechy nie tylko wizualna uczta i bajka, lecz i możliwość nauki spostrzegawczości. Dzięki ciągłym zmianom na budowie dostrzega ono, co nowego się pojawiło i co zostało przebudowane lub wywiezione. Za każdym razem coś odkryje i to jest dużą zaletą tej książki. Bogate obrazki zapewniają wielokrotną zabawę. Poza tym dziecko ćwiczy pamięć poprzez utrwalanie samego przebiegu prac oraz imion bohaterów: Traktor, Wkrętarka, Przesadzarka do Drzew, Walec, Koparka itd. Jest ich naprawdę sporo! Wszyscy są przedstawieni na dwóch dodatkowych stronach. A jak jeszcze mało to są narzędzia, których nazw też może się nauczyć.

“Rok na placu budowy” to fantastyczna zabawa dla najmłodszych

Brawa należą się za to autorowi, Arturowi Nowickiemu. Zadbał on o wszelkie detale i przygotował książkę gwarantującą rozrywkę i edukację. Jej atutem jest bogaty przekaz wizualny. Jest on też pozbawiony agresji i negatywnych wartości, co niestety spotyka się często w bajkach dla dzieci, za co należy się również pochwała. Jest ona przyjazna dla dziecka i wspiera jego rozwój.

Wybór tej książki to trafiona decyzja. Najmłodsi będą mieli zabawę na długi czas i przy okazji nauczą się czegoś. Plac budowy niech stanie się dla nich miejscem wspaniałej rozrywki.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com